znak

Sposoby na wygraną z irytującym współlokatorem

Wkurza cię współlokator? Nie daje ci spokojnie spać? Nie chce ci się wracać ze studiów, pracy do domu? Myślałeś o tym, żeby się wyprowadzić? Płaczesz w nocy, nie możesz znaleźć nowego mieszkania? Wszystko ma swoje granice. Czas na zmiany. Zmiany, ale nie w twoim życiu. Czas przygotować plan wojenny oraz pole bitwy. Naszym celem jest maksymalne wkurzenie, irytacja współlokatora w niejawny sposób. Zaczynamy! Przedstawiam wam wyszukane sposoby na obrócenie spraw na naszą korzyść.

Objawy

Korzystanie z twoich rzeczy (proszki, płyny do mycia, kosmetyki, naczynia, jedzenie), gnijąca od syfu kuchenka, kudły w wannie, lecące jak z małpy, zapchany zlew resztkami, przypominającymi pożywienie, nocne serenady, najarane tak, że można by w powietrzu siekierę zawiesić… To tylko niektóre z anomalii moich współlokatorów.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim najważniejsza jest dobra ocena sytuacji i analiza przeciwnika. Zbieramy informację na temat naszego współlokatora. Bierzemy pod uwagę czym najczęściej się zajmuje, co lubi robić, co sprawia mu satysfakcję oraz w jakich sytuacjach najłatwiej wsadzić go na minę. Posiadając tą wiedzę, możemy przejść do konkretnych działań.  Rozpatrzymy konkretny przypadek.

Twój współlokator –„ gEJmer”

Na pewno jest fanem gier komputerowych jak każdy niedojrzały facet. Wkurzają cię okrzyki i nagłe wyrzuty emocji? Masz dość przekleństw, odgłosów wybuchających granatów oraz serii automatu kalashnikova? Jeśli nie masz fizycznego dostępu do routera, z pomocą przyjdzie nam prosty w obsłudze program netcut. Musimy wyczuć moment maksymalnego zaangażowania współlokatora i wczucia się w rozgrywkę. W odpowiedniej chwili naciskamy na guzik „cut-off”, wcześniej namierzonego komputera. W kilkanaście sekund później czyjeś życie obraca się w piekło, a cały sens bytowania legnie w gruzach. Sypią się irytujące komentarze odnośnie do jakości usług, świadczonych przez dostawcę internetu. Nerwowe próby resetowania routera zdają się na nic. Mission completed.

Powyżej opisałam jeden z wielu typów irytującego zachowania współlokatora i przykładowe rozwiązanie tej sytuacji. Mam alternatywne sprawdzone sposoby odnośnie do problemów wyjadania jedzenia, korzystania ze środków czystości, naczyń i innych twoich rzeczy, wszechobecnego brudu itp. Jeżeli wyżej opisane lub inne sytuacje są ci bliskie, zostaw komentarz. Będzie mi bardzo miło, jeśli zajmiemy się tym razem.

4 myśli na temat “Sposoby na wygraną z irytującym współlokatorem

  1. To jest trudny temat. Na stancji spotkałam kilka trudnych typów 😉 Ale sposób w Internetem zapamiętam 😉 Na córkę lub męża może się przyda ten sposób ;-)))))

  2. Ktoś myśli co zrobić aby zrobić komuś na złość ! Ustala plan aby komuś dopiec i wkłada w to energię ? Co za mentalność? Porozmawiać po prostu nie wolno? ustalić zasady ?

    1. 3 lata się z nimi rozmawia na spokojnie, błaga się prawie na kolanach, właściciel zwraca uwagę 10 tyś. razy, bo sąsiedzi też narzekają. Uwierz, że nie jestem z tych osób, co sięgają po radykalne metody, zanim nie wypróbują innych normalnych sposobów :*

Dodaj komentarz